بهترین انتخاب انواع پارچه بیمارستانی

آیا می دانید برای انتخاب و خرید بهترین پارچه بیمارستانی باید به کجا مراجعه کرد؟ انواع منسوجات این حوزه را می شناسید؟
یکسان سازی لباس های فرم بیمارستان ها و مراکز درمانی به دوران به وجود آمدن اولین درمانگاه ها و یا به اصطلاح آن زمان مریض خانه ها بر میگردد. همیشه در فیلم ها و سریال های قدیمی دیده ایم که پرستاران و اطبا و همچنین بیمارانی که در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی آن زمان ها بودند دارای یک سری لباس های همشکل و یکسان با توجه به رده کاری و شغلی و وضعیتی بوده اند.
امروزه نیز داشتن لباس های فرم یک دست هم برای پرسنل مختلف بیمارستان ها و هم برای بیماران و کارکنان دفتری و خدماتی اجباری شده است و هر مرکز درمانی موظف است با توجه به حیطه کاری پرسنل و نوع بخش بیماری اقدام به تهیه لباس های خاص آن نماید.
در اینجا می خواهیم به جنس پارچه هایی که برای دوخت این البسه ها مورد استفاده قرار می گیرد اشاره کنیم. هر بیمارستان و یا مرکز درمانی با توجه به خصوصی و یا دولتی بودن، از انواع مختلف از پارچه برای تهیه البسه استفاده می کند. معروف ترین و پر کاربرد ترین پارچه های بیمارستانی عبارت اند از تترون، فلامنتی، فلامنت پنبه ای، ترگال ساده و کجراه، چهارخانه و اسپان باند ها که هر یک کاربرد های خاص خودشان را دارند.
پارچه تترون که یکی از بیشترین موارد مصرف را دارد بیشتر با رنگ های آبی و صورتی و سفید و با عرض و وزه های مختلفی برای مصارف بیمارستانی بافته و رنگ می شود. لباس پرسنل، پرستاران، پزشکان، بیماران، رو تختی ها و رو بالشتی ها از جمله موارد مصرف پارچه های تترون بیمارستانی می باشد.
پارچه های فلامنت در فلامنت یکی از ارزان ترین پارچه های بیمارستانی به حساب می ایند که بیمارستان های دولتی از آن برای دوخت لباس های بیماران از آن بهره می برند.
پارچه فلامت در پنبه یا همان پلی استر پنبه با داشتن جنسی بهتر از فلامنت در فلامنتی داری کیفیت بافت و رنگ بهتری بوده که از آن طرف دارای قیمت بالاتری نسبت به  پارچه های فلامنتی بیمارستانی دارند و از آن نیز بیشتر برای دوخت لباس های بیماران استفاده می شود.
بیمارستانها و مراکز درمانی خصوصی برای دوخت لباس های بیماران و پرسنل معمولا ازپارچه ترگال ساده که جنس اعلا تر و بهتری نسبت به تترون و فلامنت دارد استفاده می کنند که در مقابل هزینه تقریبا دو برابری بابت خرید پارچه بایستی پرداخت کنند.
پارچه های فلامنتی و یا پلی استر پنبه ای با رنگ های آبی و صورتی یکی دیگر از منسوجاتی است که کاربرد زیادی در بیمارستان ها و مراکز درمانی برای دوخت البسه بیماران دارد. پارچه های چهارخانه رنگ نمی شوند بلکه با نخ رنگی بافته و تکمیل می گردند. قیمت این منسوجات بر اساس نوع الیاف بافت متفاوت می باشد.
یکی از خاص ترین پارچه های بیمارستانی پارچه های اسپان باند بوده که با نام های یکبارمصرف، بی بافت و گاهی با نام اتاق عملی و یا سوزنی نیز خوانده می شود. پارچه های اسپان باند با گرماز های مختلف از 10 تا 200 گرم تولید می شوند که معمولا گرماز های 30 تا 50 گرم بیشترین کاربرد را در دوخت البسه بیمارستانی دارد. قیمت این پارچه ها بر اساس وزن پارچه و رنگ آن متفاوت می باشد. کاربرد پارچه های اسپان باند برای دوخت لباسهای یکبار مصرف بیماران، لباس های مخصوص اتاق های عمل که به نام گان و شان شناخته شده اند و همچنین دوخت کفش و کلاه و لباس برای اتاق های سی سی یو و آی سی یو و جراحی می باشد.
برخی از پارچه های دیگر بیمارستانی به دلیل اینکه با مواد بسیار قوی ضد عفونی و شست و شو می شوند بایستی دارای رنگ ثابت باشند که در اصطلاح پارچه های ضد آب ژاول خوانده می شوند که قیمت بالا تری نسبت به پارچه های معمولی دارند.
حال که با پارچه های بیمارستانی آشنا شدیم به این سوال پاسخ می دهیم که پارچه های بیمارستانی با بهترین قیمت و جنس را از کجا بخریم و چگونه مراکز فروش عمده را شناسایی و انتخاب کنیم؟
اصفهان با داشتن بیشترین کارخانه نساجی در کشور یکی از بهترین شهر ها برای جستجو شرکت ها و مراکز عرضه عمده انواع پارچه های بیمارستانی می باشد.

گروه بازرگانی سپاهان پارچه اصفهان
به عنوان بافنده و تکمیل کننده انواع پارچه مخصوصا انواع پارچه های بیمارستانی یکی از مراکزی است که متقاضیان و مشتریان گرامی از سراسر کشور می توانند حتی به صورت غیر حضوری و با گرفتن مشاوره تلفنی اقدام به ثبت سفارش و خرید انواع منسوجات بیمارستانی نمایند.
ارسال به موقع و رساند بهترین جنس پارچه با قیمت کارخانه از جمله خدمات مشتریان این گروه بوده که خوشبختانه در سال های اخیر حتی یک مورد شکایت از نحوه ارسال و یا در مورد جنس پارچه های ارسالی نداشته ایم که این نقطه قوتی برای ما می باشد.
شما عزیزان از طریق کانال تلگرام و یا به صورت تلفنی و حضوری می توانید نسبت به خرید پارچه های بیمارستانی مورد نیاز اقدام کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما